شنبه 31 تیر 1403
پارتیشن شیشه ای مات

پرکاربردترین مکان استفاده از پارتیشن شیشه ای مات اداره جات و شرکت های مختلفی هستند که نیاز به جداسازی محیط داخلی برای فعالیت های کاری خود دارند. به عنوان مثال در یک شرکت و اداره که نیاز به جداسازی فضای داخلی برای کارمندان است، از پارتیشن بندی های شیشه ای تک جداره و پارتیشن شیشه ای دوجداره استفاده می شود. اغلب اوقات انواع مختلف پارتیشن بندی های دیگر همچون نوع چوبی نیز مورد استفاده قرار می ‌گیرد. اما پارتیشن بندی چوبی به دلیل اینکه نور را محدود می کند کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. پارتیشن بندی با استفاده از شیشه مات هم باعث به وجود آمدن یک فضا و حریم خصوصی برای افراد می شود و هم نور طبیعی محیط را به سادگی از خود عبور می دهد. همین مسئله نیز باعث محبوبیت بسیار زیاد این نوع پارتیشن بندی در مقایسه با انواع مختلف پارتیشن های چوبی برای خصوصی سازی و ایجاد حریم شخصی در محیط کاری شده است. همچنین برای فضاهای اداری و منزل استفاده از پارتیشن شیشه ای طرح دار یک گزینه بسیار مناسب و پرطرفدار است. برای کسب اطلاعات تکمیلی در رابطه با پارتیشن های شیشه ای همچون پروفیل پارتیشن شیشه ای و همچنین اطلاع از قیمت دیوار شیشه ای ویلا می توانید با کارشناسان شهرپارتیشن در ارتباط باشید. 

پارتیشن شیشه ای مات

پارتیشن شیشه ای مات چیست؟

پارتیشن شیشه ای مات همچون پارتیشن شیشه ای شفاف، از نوع شیشه سکوریت است. تنها تفاوت آن مات بودن شیشه است که منجر به جلوگیری از وجود دید در سمت دیگر شیشه می شود. البته این مات بودن فقط دید افراد را محدود می‌ کند و هیچ محدودیتی برای عبور نور ایجاد نمی کند. به همین جهت نیز پارتیشن های شیشه ای گزینه مناسبی برای عبور دادن نور و در عین حال جلوگیری از دید عمومی در یک محیط هستند. البته نکته دیگری که می ‌توان در مورد پارتیشن شیشه ای مات به آن اشاره کرد این است که؛ این نوع پارتیشن بندی همچون نوع معمولی و شفاف در برابر صدا، گرد و غبار و سرما و گرما نیز عایق خوبی به شمار می آید. همانطور که می دانید پارتیشن بندی شیشه ای را میتوان در دو نوع تک جداره یا دو جداره مورد استفاده قرار داد. ضخامت این شیشه ها نیز متفاوت بوده و شما بسته به نیاز و محل مورد استفاده میتوانید ضخامت های گوناگون شیشه‌ را مناسب برای پارتیشن بندی انتخاب کنید. انواع پارتیشن شیشه ای طرح دار را می توانید در شهر پارتیشن مشاهده کنید. 

پارتیشن شیشه ای مات چیست؟

انواع پارتیشن شیشه ای مات

پارتیشن های شیشه ای مات انواع مختلفی دارند که در ادامه آن ها شرح می دهیم:
پارتیشن شیشه ای مات سکوریت: پارتیشن شیشه ای مات به وسیله شیشه سکوریت یا همان شیشه های نشکن تولید می شود. این شیشه ها به وسیله ی دستگاه CNC برش داده می شوند و سپس لبه شیشه به وسیله ابزار دیاموند زده می شود و شیشه داخل کوره با حرارت زیاد قرار داده می شود، به همین دلیل است که این نوع پارتیشن شیشه ای بسیار محکم و مقاوم است.
پارتیشن شیشه ای مات لمینت: در صورتی که ابعاد شیشه استاندارد باشد از شیشه لمینت استفاده می شود. جهت ساخت این شیشه از دو شیشه سکوریت با اندازه یکسان از طریق لایه PBV به هم چسبیده می شوند. این نوع شیشه در صورت شکستن ذرات از هم جدا نمی شود.
پارتیشن شیشه ای مات رنگی: پارتیشن شیشه ای مات رنگی در طراحی دکوراسیون داخلی طرفداران زیادی دارد.
پارتیشن شیشه ای مات طرح دار: به وسیله دستگاه سند بلاست و چاپ طرح های گوناگون روی پارتیشن شیشه ای به شکل مات و رنگی ساخته می شود.
شهر پارتیشن گزینه بسیار عالی برای خرید انواع مختلف پارتیشن شیشه ای مات به شمار می‌ آید. شما می توانید این نوع پارتیشن ها را هم به صورت ثابت و هم به صورت متحرک در مکان مورد نظر خود نصب کنید. در مورد نصب آن ها نیز کارشناسان ما به صورت اختصاصی به شما مشاوره خواهند داد و در صورت درخواست مشتری نصب آن را نیز به عهده خواهند گرفت. شهر پارتیشن با نمونه کارهای فراوانی که دارد، به بهترین شکل می تواند پارتیشن شیشه ای مدنظر شما را طراحی و اجرا کند، کافیست به شهر پارتیشن اعتماد کنید.

در سال‌های اخیر، پارتیشن شیشه‌ای با سرعت بسیار زیادی جایگزین دیوارهای آجری و سنگی شده است. این نوع تفکیک کننده‌های فضا در طراحی و ساخت ساختما‌ن های اداری، تجاری و پزشکی کاربردهای فراوانی دارند. به طور کلی پارتیشن شیشه‌ای علاوه بر این‌که میزان استفاده از نور طبیعی را افزایش می‌دهد، همچنین پارتیشن شیشه ای قیمت مقرون به صرفه ای نسبت به مصالح دیگر مورد استفاده در ساخت و ساز  دارد. پارتیشن شیشه‌ای در انواع مختلفی چون فریم‌دار،فریم‌لس و همچنین در طرح‌های متنوعی تولید می‌شود. پارتیشن شیشه ای مات یکی از پرفروش‌ترین پارتیشن‌های موجود در بازار است که به دلیل مزایای بی‌نظیر خود توانسته است به عنوان اولین گزینه پیشنهادی شرکت‌های سازنده به مشتریان محترم تبدیل گردد.پارتیشن شیشه ای سندبلاست یا به عبارت دیگر پارتیشن شیشه‌ای مات به روش سندبلاست تهیه می‌شود. در این روش می‌توانیم پارتیشن شیشه‌ای مات را بر حسب نیازمان به میزان کور کردن دید دیگر افراد، در دو حالت مات و یا نیمه مات تنظیم کنیم. این نوع پارتیشن‌های کاربردی با وجود این‌که به نور اجازه انتشار می‌دهند، تا حدود قابل قبولی دید افراد را بر روی قسمت‌های تفکیک شده تار می‌کنند و منجر به افزایش حریم خصوصی می‌شوند. از ویژگی‌های استفاده از پارتیشن شیشه‌ای مات می‌توان به قابلیت نصب لوگوی سفارشی، شعارهای سازمانی و طرح‌های سفارشی بر روی شیشه مات اشاره کرد. پارتیشن شیشه ای فریم لس، فریم دار همچنین پارتیشن شیشه ای تک جداره یا پارتیشن شیشه ای دوجداره، عایق صدا هستند. البته میزان عایق صدا بودن به سبت ضخامت پارتیشن شیشه ای متفاوت است. انواع پارتیشن شیشه ای متحرک، رنگی و ساده برای آپارتمان ها، سالن های کنفرانس، ساختمان های اداری و تجاری، سالن های آرایشی، استودیو های عکاسی و همچنین پارتیشن کشویی شیشه ای و کانکس شیشه ای وجود دارد. لیست قیمت پارتیشن شیشه ای را از کارشناسان شهرپارتیشن بخواهید. می توانید تنها با یک تماس جواب تمام سوالات خود را دریافت کنید. 

Glasspartition-032.jpg

موارد کاربرد پارتیشن شیشه ای مات

همانطور که قبلا هم گفته ایم پارتیشن شیشه ای مات گزینه کاملا مناسبی برای جلوگیری از ورود نور طبیعی است. این نوع پارتیشن بندی جلوی ورود را نمی گیرند، به همین جهت نیز کاملا مناسب برای مکان هایی است که نور خورشید به صورت مستقیم به داخل آن ها می تابد. در بسیاری از مواقع کشیدن پرده ها منجر به تاریک شدن محیط می شود، و نکشیدن پرده ها نیز باعث می شود که تابش مستقیم نور خورشید برای افراد اذیت کننده باشد. در این مواقع پارتیشن شیشه ای مات بسیار مناسب عمل می‌ کند و تیزی نور خورشید را کم کرده، اما نور محیط را محدود نمی کند. به همین جهت نیز پارتیشن شیشه ای مات برای مکان هایی که نور خورشید به صورت مستقیم داخل آن ها می تابد کاملا کاربردی و مفید واقع می شود. یکی دیگر از موارد استفاده از پارتیشن شیشه ای مات برای مکان هایی است که کارمند نیاز به داشتن یک فضای امن و خصوصی برای انجام کارهای خود دارد. در بسیاری از موارد تمرکز کارمند برای انجام کارهای اداری بسیار حائز اهمیت است، ولی استفاده از پارتیشن های شفاف باعث به هم خوردن تمرکز کارمندان می شود. در این صورت مدیران اداره جات و شرکت ‌ها نسبت به پارتیشن بندی محیط داخلی شرکت خود با استفاده از شیشه مات اقدام می کنند.
شیشه های مات دارای طرح های متفاوت و جذابی نیز هستند. بنابراین استفاده از پارتیشن بندی های شیشه ای مات گزینه بسیار عالی برای جذاب تر کردن محیط نیز به شمار می آید. بدین صورت که محیط مورد نظر شما با استفاده از طرح ها و مدل های جذاب شیشه زیبا تر به نظر می رسد و محیط داخلی آن چشم نواز تر خواهد شد‌‌.

پارتیشن شیشه ای مات چیست

مزایای استفاده از شیشه مات برای پارتیشن بندی

پارتیشن شیشه‌ای مات یکی از پرفروش‌ترین محصولات تولید شده در شهر پارتیشن است. این نوع پارتیشن‌ها علاوه بر این‌که نقش مهمی در تفکیک فضای کاری ایفا می‌کنند، به دلیل پوشش شیشه‌ای فضای کلی را بزر‌گ‌تر و در عین حال روشن‌تر نشان می‌دهند. از مهم‌ترین مزایای استفاده از شیشه مات برای پارتیشن بندی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد حریم خصوصی برای فضاهایی نظیر سرویس‌های بهداشتی در استخرها و منازل
 • کاهش صدای محیط و ایجاد محیط آرام برای انجام امور دقیق و حیاتی
 • عبور نور تا آخرین ساعت‌های روشن روز و کاهش هزینه برق مصرفی ماهانه
 • کاهش خستگی کارکنان شرکت‌ها به دلیل استفاده از نور طبیعی روز و کاهش مصرف نورهای مصنوعی نظیر لامپ‌های کم مصرف و مهتابی‌ها
 • ایجاد اتاق‌ها و سالن‌های کنفرانس با حفظ حریم خصوصی افراد حاضر
 • ایجاد فضای استراحت در ساعت‌های مشخص کاری با تنظیم پارتیشن شیشه ای در حالت مات.
 • جلوگیری از اتلاف انرژی و کاهش هزینه‌های انرژی گرمایشی در طول سال
 • زیباسازی آپارتمان‌های کوچک همراه با تفکیک محیط
 • نصب ساده، وزن سبک و حمل و نقل آسان در کمترین زمان ممکن
 • قابلیت سفارشی‌ سازی طرح‌های موجود بر روی پارتیشن‌های شیشه ای مات
 • استفاده آسان و تغییر سریع حالت شیشه تنها با فشردن یک کلید
 • مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار، در نتیجه عدم بروز شکستگی و ترک خوردگی
 • حفظ بهداشت و انجام تمیزکاری در کمترین زمان ممکن
 • برخورداری از قیمت‌های مقرون به صرفه

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مزایای پارتیشن شیشه‌ای مات، مواد اولیه بکار رفته در این پارتیشن‌های حرفه‌ای، استعلام قیمت و دریافت مشاوره با تیم متخصص شهر پارتیشن تماس حاصل فرمایید.

 مزایای استفاده از شیشه مات برای پارتیشن بندی

نحوه محاسبه قیمت پارتیشن شیشه ای مات

محاسبه قیمت پارتیشن شیشه ای مات نیازمند توجه به عوامل مختلفی است. در ادامه چندین مرحله برای محاسبه قیمت پارتیشن شیشه ای مات آورده شده است:

 • تعیین ابعاد و اندازه پارتیشن: ابعاد پارتیشن (ارتفاع و عرض) اولین چیزی هستند که باید مشخص شوند. اندازه پارتیشن تاثیر مستقیم بر قیمت دارد.
 • نوع و ضخامت شیشه: نوع و ضخامت شیشه مهم است. شیشه مات عموماً از شیشه های دیگر گران‌تر است، همچنین، ضخامت شیشه نیز تاثیر دارد. شیشه‌های ضخیم‌تر گران‌تر از شیشه‌های نازک‌تر هستند.
 • جنس قاب و پایه: قاب‌ها و پایه‌ها نیز تاثیر دارند. معمولا از مواد مختلفی مانند فلز، چوب، یا پلاستیک ساخته می‌شوند و جنس و طراحی آن ها می‌تواند قیمت را تعیین کند.
 • طراحی و جزئیات: پارتیشن‌های با طراحی خاص یا جزئیات خاص گران‌تر هستند. هر گونه اقتصاد در طراحی ممکن است تاثیر منفی بر کیفیت و قیمت داشته باشد.

همچنین هزینه‌های دیگری همچون حمل و نقل پارتیشن به محل نصب نیز باید در نظر گرفته شود. تمام این عوامل دست به دست هم می دهند و قیمت پارتیشن شیشه ای مات را تعیین می کنند.

نحوه محاسبه قیمت پارتیشن شیشه ای مات

مکان های مناسب استفاده از پارتیشن شیشه ای مات

پارتیشن شیشه ای مات در اکثر ساختمان‌های اداری، تجاری و آرایشگاه‌ها دیده می‌شود. همان‌طور که پیش از این اشاره شد، پارتیشن شیشه‌ای مات مزایای منحصر به فردی را در اختیار شما قرار می‌دهند و این امکانات باعث افزایش نصب و راه اندازی این تفکیک کننده‌های حرفه‌ای شده است. به طور کلی مکان های مناسب استفاده از پارتیشن شیشه ای مات مکان‌هایی هستند که در آن‌ها رفت وآمد زیاد است و در آن‌ها ایجاد حریم خصوصی اهمیت پیدا می‌کند. آرایشگاه های زنانه یکی از مهم‌ترین مکان‌هایی هستند که می‌توانند با استفاده از انواع پارتیشن شیشه‌ای مات علاوه بر این‌که حریم خصوصی مشتریان خود را افزایش می‌دهند، به دلیل قابلیت شستشوی شیشه، فضای کار خود را به یک فضای بهداشتی و پاکیزه تبدیل کنند. در همین راستا مطب‌های دندانپزشکی نیز به عنوان مکان‌های مناسب استفاده از پارتیشن شیشه ای مات شناخته می‌شوند. هتل‌ها از دیگر مکان‌هایی هستند که در آن‌ها پارتیشن شیشه‌ای مات دیده می‌شود. استخر، سونا و اتاق ماساژ فضاهایی از هتل هستند که به شدت نیازمند ایجاد حریم خصوصی هستند. بیمارستان‌ها یکی دیگر مکان های مناسب استفاده از پارتیشن شیشه ای مات به شمار می‌روند. همانطور که پیش از این اشاره شد، پارتیشن شیشه‌ای مات نقش مهمی در کاهش صدای محیط ایفا می‌کند، در نتیجه استفاده از پارتیشن در بخش‌هایی از بیمارستان که در آن بیماران به سکوت بیشتری نیاز دارند بسیار منطقی خواهد بود. حال که با کاربرد و مزایای پارتیشن شیشه ای مات آشنا شدید، می توانید با کمک تیم متخصص شهر پارتیشن بهترین و باکیفیت ترین پارتیشن شیشه ای فریم دار و بدون فریم مات را داشته باشید. پارتیشن شیشه ای مات را به شهرپارتیشن سفارش دهید

نوشتن دیدگاه

درخواست مشاوره و کارشناسی رایگان
برای مشاوره، بازدید و دریافت نقشه سه بعدی رایگان از پارتیشن بندی فضای خود، در کمتر از یک روز کاری، فرم زیر را تکمیل کنید.
ورودی نامعتبر

ورودی نامعتبر

ورودی نامعتبر

سوالات متداول پارتیشن شیشه ای مات

برای تولید پارتیشن شیشه ای مات از چه نوع شیشه ای استفاده می شود؟

شیشه سند بلاست، شیشه ساتینا و شیشه لمینت مات انواع شیشه های مات جهت استفاده در این نوع پارتیشن شیشه ای است. سند بلاست کردن یکی از روش های مات کردن و ایجاد طرح بر روی شیشه است. در این مدل شیشه نوعی ماسه خاص با فشار بر روی شیشه پاشیده می شود و سبب مات شدن آن می شود. سطح بیرونی شیشه ساتینا برخلاف شیشه سندبلاست که روی سطوح آن ممکن است فضاهای خالی وجود داشته باشد، به صورت یکدست و یکنواخت مات شده و هیچ گونه فضای خالی و شفافی بر روی آن دیده نمی شود. شیشه لمینت مات نسبت به شیشه ساتینا و سندبلاست دید کمتری دارد و مناسب مکان های خصوصی مانند اتاق های کنفرانس و مدیریت، درب های سرویس بهداشتی و ... است، زیرا دید را به طور کامل محدود است و هیچ چیز پشت شیشه دیده نمی‌شود.

 
آیا پارتیشن شیشه‌ای مات گزینه‌ای مناسب و اقتصادی برای دفاتر و محیط‌های اداری است؟

بله، پارتیشن شیشه‌ای مات یک گزینه مناسب و اقتصادی برای دفاتر و محیط‌های اداری است. این نوع پارتیشن‌ها به علت ویژگی‌های خاص خود مزایای زیادی ارائه می‌دهند که در محیط‌های اداری بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند. برخی از مزایای این پارتیشن‌ها عبارتند از:

قیمت پارتیشن شیشه ای مات: قیمت پارتیشن شیشه مات به نسبت سایر تقسیم کننده های محیط اداری چون ایجاد دیوار و... مناسب تر و اقتصادی تر است.

حفظ حریم خصوصی: یکی از مهم‌ترین مزایای پارتیشن شیشه‌ای مات، حفظ حریم خصوصی کارمندان است. با استفاده از این نوع پارتیشن‌ها، می‌توان اتاق‌ها و بخش‌های مختلف اداره را تقسیم بندی کرده و حریم خصوصی هر کارمند را تضمین کرد.

نورپذیری مناسب: پارتیشن‌های شیشه‌ای مات اجازه می‌دهند نور به خوبی عبور کند و این باعث می‌شود که فضاهای اداری روشنایی کافی داشته باشند و احساس فضایی سبز و پویا را به کارمندان بدهد.

ایجاد ظاهر زیبا و مدرن: پارتیشن‌های شیشه‌ای مات به عنوان یک عنصر طراحی داخلی مدرن شناخته می‌شوند و باعث می‌شوند اداره یک ظاهر زیبا و شیک داشته باشد که می‌تواند نشان‌دهنده حرفه‌ای بودن و نیز اهمیت توجه به جزئیات باشد.

افزایش انگیزه و خلاقیت: فضای باز و شیشه‌ای باعث می‌شود که کارمندان به‌راحتی با هم در ارتباط باشند و به اشتراک ایده‌ها و خلاقیت‌های خود بپردازند. این ارتباط و تبادل اطلاعات باعث می‌شود که انگیزه و خلاقیت در محیط کاری افزایش یابد.

قیمت پارتیشن شیشه ای مات بر چه اساسی تعیین می شود؟

قیمت پارتیشن شیشه‌ای مات بر اساس چندین عامل مختلف تعیین می‌شود. این عوامل می‌توانند متغیر باشند و بسته به نوع پارتیشن، ابعاد، جنس شیشه، ضخامت، نوع فریم و سیستم نصب، کیفیت و برند، تعداد و تنوع سفارش و همچنین شرایط بازار مختلف، تاثیرگذار باشند. برخی از این عوامل شامل:

ابعاد و ضخامت شیشه: اندازه و ضخامت شیشه‌ بر قیمت تاثیر می‌گذارد. پارتیشن‌های بزرگتر و شیشه‌های ضخیم‌تر معمولا قیمت بیشتری دارند.

جنس شیشه: نوع شیشه مورد استفاده نیز بر قیمت اثر دارد. شیشه‌های معمولی، شیشه‌های لمینیت، شیشه‌های ایمنی و شیشه‌های دیگر ممکن است قیمت‌های متفاوتی داشته باشند.

نوع فریم و سیستم نصب: موادی که برای فریم‌ها و سیستم نصب استفاده می‌شود نیز می‌توانند قیمت را تحت‌تاثیر قرار دهند. فریم‌های فلزی، آلومینیومی یا چوبی ممکن است قیمت‌های متفاوتی داشته باشند.

نصب و حمل و نقل: هزینه‌های نصب و حمل و نقل پارتیشن شیشه‌ای مات نیز باید در نظر گرفته شود. بسته به موقعیت جغرافیایی و شرایط نصب، این هزینه‌ها متفاوت خواهند بود.