پارتیشن اداری

امروزه می توان شاهد پیشرفت عظیمی در طراحی و دکوراسیون بود. پارتیشن ها وسایلی هستند که برای تقسیم بندی و جداسازی محیط ها از آن استفاده می شود. به دلیل تنوع بسیاری که در نحوه استفاده از پارتیشن ها وجود دارد، مدل های مختلفی با ویژگی های خاص و منحصر به فردی از آن ساخته شده است. یکی از زمینه هایی که از پارتیشن بیشتر به کار برده می شود، استفاده از آن در برای تقسیم بندی محیط اداری است که به زیباسازی آن کمک بسیاری می کند. حال سوالی که برای اکثر افراد پیش می آید این است که چرا محیط های کاری نیاز به دکوراسیون زیبا دارند؟

برای جواب این سوال باید بیان کنیم که اکثر افراد حدود هفت الی هشت ساعت را در محیط اداره می گذارند و برای کارمندان هیچ چیز به اندازه محیطی که در آن کار می کنند اهمیت ندارد، از همین رو زیبا بودن محیط اهمیت بسیاری پیدا می کند. البته علاوه بر زیبایی دکوراسیون داخلی محیط اداره، عوامل مهم تری وجود دارند. در حقیقت پارتیشن اداری سریع ترین، ساده ترین و مقرون به صرفه ترین روش ایجاد فضای کاری با بهره وری بیشتر است. پارتیشن اداری با نظم بخشیدن، بهینه سازی و ایجاد فضای خصوصی برای کارمندان بازدهی کارایی آن ها را افزایش می دهد. در ادامه مطلب درباره این پارتیشن کاربردی بیشتر توضیح می دهیم با ما همراه باشید.

پارتیشن اداری

پارتیشن اداری چیست

با تغییر شکل کارها، دیگر مثل گذشته نمی توان همه افراد را در اداره در یک محیط قرار داد و انتظار کار مفید و بهره وری بالا داشت، به همین دلیل نیاز است فضای اداره تقسیم بندی شود. از طرف دیگر ممکن است، محیط کاری شما اجاره ای باشد، قطعا صاحب ملک به شما اجازه ساخت دیوار و تغییر شکل را نمی دهد. حتی اگر ملک نیز برای خودتان باشد ساخت دیوار های آجری، زمان و هزینه اضافی دارد. بهترین راه برای تفکیک سازی محیط اداره، استفاده از پارتیشن اداری است. پارتیشن اداری برخلاف دیوار مانع از جریان نور نمی شود. در حقیقت هر اداره و شرکتی برای شیک، بروز بودن و افزایش راحتی کارکنان به پارتیشن نیاز دارد. برای آنکه بفهمید بهترین پارتیشن برای اداره شما چیست، بهتر است محیط اداره خود را از نظر موارد زیر بررسی کنید.

 • سبک دکوراسیون داخلی محیط کاری خود را بررسی کنید.
 • انتظارات خود را از داشتن یک پارتیشن اداری چون انتقال یا عدم انتقال صدا و ... بدانید.
 • نیاز اداره شما به چه شکلی از پارتیشن اداری است.

هنگامی که این موارد را بررسی کردید، در میان انواع پارتیشن اداری مشخص می کنید که بهترین پارتیشن برای اداره شما چیست. در ادامه مطلب شما را با انواع پارتیشن اداری آشنا می کنیم تا با دید بازتری بتوانید انتخاب کنید.

پارتیشن اداری چیست

انواع پارتیشن اداری و شرکتی

پارتیشن اداری و شرکتی از نظر ضخامت شیشه، ارتفاع و از لحاظ جنس در انواع مختلفی تولید می شوند. 

 انواع پارتیشن اداری و شرکتی از لحاظ جنس:
 • پارتیشن MDF: این پارتیشن اداری از چوب ام دی اف ساخته می شود، به نحوی که نمای ظاهری و فریم بندی آن از چوب است. 
 • پارتیشن شیشه و ام دی اف: این مدل پارتیشن اداری از ام دی اف به عنوان فریم و اسکلت بندی پارتیشن و از شیشه برای پر کردن قاب آن استفاده می شود. پارتیشن شیشه و ام دی اف این امکان را برای کارمندان فراهم می کند که به محیط بیرون از حریم خصوصی خود نیز مشرف باشند.

انواع پارتیشن اداری و شرکتی

 • پارتیشن ام دی اف با پروفیل آلومنیومی: این نوع پارتیشن اداری از فریم آلومینیوم برای قاب بندی پارتیشن استفاده می کند. ام دی اف نیز در این نوع پارتیشن برای پر کردن قاب به کار برده می شود. 
 • پارتیشن اداری شیشه ای: بهترین و مدرن ترین نوع پارتیشن اداری، پارتیشن شیشه ای است. نوع فریم این پارتیشن می تواند آلومینیوم باشد تا زیبایی بیشتری به فضا اداره شما ببخشد. این مدل از طراحی منحصر به فردی برخوردار است و از شیشه تک جداره، دو جداره، مات، شفاف و ... برای ساخت آن استفاده می شود. این مدل پارتیشن اداری قابلیت عبور نور را دارند و جذاب ترین نوع پارتیشن اداری محسوب می شود.

انواع پارتیشن اداری و شرکتی

 انواع پارتیشن اداری از نظر ضخامت شیشه

پارتیشن اداری را از نظر ضخامت شیشه می توان به دو نوع پارتیشن تک جداره و دو جداره تقسیم کرد که هر یک از آن ها را به طور کامل توضیح می دهیم.

 • پارتیشن اداری شیشه ای دو جداره: پارتیشن اداری دو جداره مناسب ترین  تفکیک کننده فضای اداری برای عایق صوتی است. علاوه بر این امکان نصب پرده کرکره دار در این نوع پارتیشن شیشه ای اداری وجود دارد. شیشه هایی که در این نوع پارتیشن استفاده می شود، دارای ضخامت بالا و سکوریت است. یکی از مزایای پارتیشن اداری شیشه ای دو جداره عبور کابل شبکه و سیستم بین پنل ها است.
 • پارتیشن اداری شیشه ای تک جداره: پارتیشن شیشه ای تک جداره ظاهر ساده ای دارند و تنوع آن به نسبت پارتیشن دو جداره کمتر است. مزیت اصلی این نوع پارتیشن اداری قیمت آن است، اما به نسب مدل دو جداره عایق صوت کمی است.

پارتیشن های اداری می توانند به صورت ثابت یا متحرک تولید شوند، همچنین تمام پارتیشن های ذکر شده می توانند تا سقف یا به صورت نیمه طراحی  می شوند. ارتفاع استاندارد پارتیشن اداری به نوع آن و مدلی که مدنظر دارید، بستگی دارد. 

انواع پارتیشن اداری و شرکتی

طراحی و اجرای پارتیشن اداری

طراحی و اجرای پارتیشن اداری باید طبق اصول انجام شود. در واقع هنگام طراحی پارتیشن اداری باید همه جوانب را در نظر گرفت و این کار باید توسط فردی انجام شود که مهارت و تخصص زیادی در این زمینه داشته باشد. در طراحی پارتیشن اداری می توان برای زیبایی از رنگ هایی متناسب با مبلمان اداری استفاده کرد. طراحی پارتیشن اداری باید متناسب با هر فضا عملکرد خاصی داشته باشد، به عنوان مثال اگر در فضا تمرکز و سکوت مهم است، باید پارتیشن اداری به گونه ای طراحی شود که عایق صوت باشد. علاوه بر این باید اتلاف انرژی نیز در این مکان ها مورد بررسی قرار بگیرد و از آن جلوگیری شود. پارتیشن اداری نباید باعث کوچک شدن فضا شود، همچنین در طراحی و اجرای پارتیشن اداری ارتفاع آن باید در نظر گرفته شود. اگر می خواهید پارتیشن تا سقف امتداد داشته باشد، باید مواردی چون سرمایش و گرمایش فضا را در نظر بگیرید. توجه به تمام این نکات و اجرای آن ها نیازمند مهارت و تخصص است. تیم متخصص شهر پارتیشن تمام این موارد را در نظر می گیرند تا به بهترین شکل پارتیشن اداری را برای شما طراحی و اجرا کنند.

طراحی و اجرای پارتیشن اداری

چرا به پارتیشن نیاز داریم؟

با توجه به این که امروزه افراد به سمت چیدمان مدرن و مینیمال می روند و سازمان ها و اداره ها توسعه یافتند، استفاده از پارتیشن اداری بیشتر از قبل مورد استفاده قرار گرفته است. در واقع برای این که بدانید چرا به پارتیشن اداری نیاز دارید شما را با مزایای منحصر به فرد آن آشنا می کنیم که عبارت اند از:

 •  هزینه مقرون به صرفه
 • تاثیرات مثبت در محیط کاری
 • نگهداری آسان
 • مستحکم و با دوام
 • عایق خوب صدا
 • خلق نمای مدرن و جدید
 • ایجاد فضای دلخواه
 • روشنایی بیشتر
 •  تنوع در طراحی و ساخت
 • کمک به داشتن اتاق جلسه جدا
 • کاهش حواس پرتی کارکنان
 • مدیریت آسان

حال که با مزایای پارتیشن شیشه ای در اداره آشنا شدید، بهتر می توانید درک کنید که وجود پارتیشن شیشه ای در اداره چقدر اهمیت دارد. نصب و اجرای پارتیشن اداری خود را به ما بسپارید و از تفکیک سازی مدرن اداره خود لذت ببرید.

چرا به پارتیشن نیاز داریم؟

 پارتیشن کف تا سقف

 پارتیشن اداری با ارتفاع کف تا سقف یک رویکرد مقرون به صرفه برای تفکیک سازی فضا و زیاد کردن اتاق های جدید در محل شما ارائه می دهد. این پارتیشن جایگزین خوبی برای ساخت و ساز های سنتی است. برخلاف سایر تفکیک کننده فضا که روز های زیادی برای اجرا و نصب آن طول می کشد، نصب این پارتیشن اداری مدرن زمان کمی می برد و به شما این امکان را می دهد که از تمام فضا نهایت استفاده را بکنید. به این نوع پارتیشن، پارتیشن تمام قد نیز گفته می شود. ماده اولیه رایج برای تولید پارتیشن کف تا سقف، فلز است. شهر پارتیشن بهترین و سریع ترین اجرا کننده پارتیشن اداری است. تیم متخصص شهر پارتیشن با ایده های جذاب و هوش فوق العاده و تخصصی که دارند، پارتیشن اداری مدنظر شما را متناسب با فضا اداری شما طراحی و اجرا می کنند. با شهر پارتیشن بهترین ها را تجربه کنید.

 پارتیشن کف تا سقف

 

 پارتیشن کف تا سقف

 پارتیشن کف تا سقف

 پارتیشن کف تا سقف

 پارتیشن کف تا سقف

 پارتیشن کف تا سقف

درخواست مشاوره و کارشناسی رایگان
برای مشاوره، بازدید و دریافت نقشه سه بعدی رایگان از پارتیشن بندی فضای خود، در کمتر از یک روز کاری، فرم زیر را تکمیل کنید.
ورودی نامعتبر

ورودی نامعتبر

ورودی نامعتبر

سوالات متداول پارتیشن اداری

پارتیشن اداری از چه لحاظی می تواند به صرفه باشد؟

پارتیشن اداری از لحاظ قیمت، استقامت، زیبایی، قابلیت جا‌به‌جایی، وزن کم و... بسیار مناسب و به صرفه است.

هزینه پارتیشن اداری به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه پارتیشن بندی اداری به تعداد جداره، جنس و کیفیت پروفیل، کیفیت یراق آلات، جنس شیشه، نوع درب و عوامل بسیار دیگری بستگی دارد.