شنبه 31 تیر 1403

محاسبه آنلاین قیمت پارتیشن شیشه ای

قیمت پارتیشن شیشه ای چگونه محاسبه می شود؟

به احتمال قوی اگر قصد تهیه و یا استفاده از پارتیشن های شیشه ای در منزل و یا اداره خود را داشته باشید بدون شک با این سوال رو به رو خواهید شد که نحوه محاسبه ی پارتیشن های شیشه ای بر چه اساسی تعیین می شود. همانطور که هر مجموعه اصول متفاوتی برای نحوه نصب و اجرای پارتیشن های شیشه ای خود دارند، نحوه محاسبه قیمت آن ها نیز با یکدیگر متفاوت خواهند بود. در پارتیشن های مختلف میزان مواد اولیه به کار رفته با یکدیگر متفاوت است بنابراین قیمت آن ها نیز با یکدیگر متفاوت خواهد بود. در واقع هر مجموعه تکنیک و اصول خود را در محاسبه قیمت دارند. برای آشنایی بیشتر با این مبحث تا پایان این مطلب با شهر پارتیشن همراه باشید. 

قیمت پارتیشن شیشه ای چگونه محاسبه می شود؟

عوامل موثر در قیمت پارتیشن شیشه ای

به عنوان مثال زمانی که شرکت ها اقدام به نصب پارتیشن های شیشه ای می کنند اصولا از قابی از جنس پروفیل های آلومینیوم برای اطراف شیشه ها استفاده می کنند که در اکثر مواقع این پروفیل ها برای تولید کنندگان اصلی به صورت اختصاصی تهیه می شوند که بر اساس ابعاد فریم ها هر کدام دارای وزن متفاوتی هستند. این مورد را نیز در نظر داشته باشید که آلیاژ تولیدی شده توسط ایران با مدل های وارداتی بسیار متفاوت است. در تولیدات پروفیل های آلومینیومی ایرانی اغلب برای پایین نگه داشتن قیمت ها و برای پیروزی در رقابت و پایین نگه داشتن قیمت، از مواد بازیافتی در ساخت استفاده می کنند که همین مواد بازیافتی به دلیل داشتن ناخالصی هایی باعث می شود تا وزن نهایی آن ها متغیر باشد. با زیر ذره بین بردن پروفیل ها و بررسی های بیشتر به این نتیجه رسیده اند که امکان دادن قیمت مشخص و یا نحوه محاسبه مشخصی نمی توان داد. البته به طور کلی تولیدکنندگان پارتیشن های شیشه ای را به صورت مترمربع محاسبه کرده و به فروش می رسانند.

عوامل موثر در قیمت پارتیشن شیشه ای

یکی دیگر از عوامل موثر در محاسبه قیمت پارتیشن ها قسمت درب پارتیشن است. درب ها به دلیل ساختار متفاوتی که دارند و به دلیل وجود چهارچوب، لولا و دستگیره که به نسبت نوع و برندی که استفادهخ می شود قیمت متفاوتی خواهند داشت، نتیجه نهایی قیمت را نیز متفاوت می کند. بدنه پارتیشن با تعداد درب های به کار رفته هیچ نسبت مشخصی ندارد به همین علت نمی توان قیمت درب را بر روی پارتیشن محاسبه کرد و هر کدام باید به صورت جداگانه محاسبه شوند. در واقع در هنگام نصب پارتیشن شیشه ای باید قیمت بخش های مختلفی را در اختیار داشته باشیم تا بتوان تخمینی از قیمت آن داشت. در غیر این صورت امکان دادن یک قیمت واحد و مشخص برای پارتیشن شیشه ای وجود ندارد. 

عوامل موثر در قیمت پارتیشن شیشه ای

هزینه ساخت پارتیشن شیشه ای اداری

پارتیشن های شیشه ای اداری در دو نوع تک جداره و دو جداه تولید و نصب می شوند که هر کدام از این پارتیشن ها می توانند با متریال های متغیری همچون شیشه ای، ام دی اف و آلومینیوم تولید شوند. که در بین این مدل ها پارتیشن های شیشه ای از محبوبیت بیشتری برخودار هستند. استفاده از این نوع پارتیشن نه تنها به زیباسازی محل کار شما کمک می کند بلکه استفاده از نور طبیعی را نیز در اختیار شما قرار می دهد. این پارتیشن ها به دو دسته ی پارتیشن شیشه ای تیک جداره و دوجداره تقسیم بندی می شوند. که به پارتیشن های شیشه ای تک جداره فریم لس گفته می گویند و از آنجایی که در ساخت پارتیشن های دوجداره از آلومینیوم استفاده می کنند به آن ها پارتیشن آلومینیومی نیز گفته می شود. همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم تعیین هزینه ساخت پارتیشن های شیشه ای به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. به عنوان مثال چارچوب درب ها از دیگر قطعات پارتیشن قیمت بالاتری دارد. سطح مقطع پروفیل ها طراحی متفاوتی دارد و از این نظر که لولا و پیچ ها باید وزن دربی حدود 40 تا 50 کیلوگرم را تحمل کنند، بنابراین کاملا بدیهی است که قیمت چارچوب ها قیمت قابل توجهی داشته باشد. تمام این موارد باعث شده تا نتوان هزینه واحد و مشخصی برای ساخت پارتیشن های شیشه ای اداری تعیین کرد. ولی شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه ها با کارشناسان ما در شهر پارتیشن در ارتباط باشید و با دادن المان های مورد نظر خود، هزینه حدودی پارتیشن شیشه ای اداری خود را از کارشناسان ما جویا شوید. 

درخواست مشاوره و کارشناسی رایگان
برای مشاوره، بازدید و دریافت نقشه سه بعدی رایگان از پارتیشن بندی فضای خود، در کمتر از یک روز کاری، فرم زیر را تکمیل کنید.
ورودی نامعتبر

ورودی نامعتبر

ورودی نامعتبر

سوالات متداول پارتیشن شیشه ای

جنس قاب پارتیشن شیشه ای چیست؟
پارتیشن های شیشه ای در دونوع فریم دار و بدون فریم عرضه می شوند که جنس قاب در پارتیشن های شیشه ای فریم دار می تواند از متریال مختلفی از جمله آلومینیوم، استیل، ام دی اف و .... باشد.
نوع شیشه پارتیشن شیشه ای چیست؟
جنس شیشه در پارتیشن های شیشه ای بر اساس کاربرد و محل استفاده متفاوت است اما شیشه سکوریت به دلیل مقاومت در برابر ضربه و فشار و همچنین تامین ایمنی افراد در هنگام شکستن گزینه مناسبی برای استفاده در پارتیشن شیشه ای است.