ضخامت پارتیشن شیشه ای

در بسیاری از فضاهای کاری و خانه ها می توان از پارتیشن شیشه ای به عنوان یک جایگزین موثر و کم هزینه به جای دیوارهای سنتی استفاده کرد. پارتیشن شیشه ای بعنوان آیتم های طراحی دکوراسیون داخلی، توجه بسیاری از مشتریان را به خود جلب کرده است. اگر تصمیم دارید از این نوع پارتیشن در فضاهای خود استفاده نمایید. حتما متوجه ضخامت های مختلف در شیشه های مورد استفاده شده اید. با این مقاله همراه باشید تا از ضخامت مناسب پارتیشن شیشه ای و اهمیت آن آگاه شوید همچنین اگر شما قصد خرید انواع پارتیشن از جمله پارتیشن شیشه ای تک جداره، دوجداره، فریم لس و ... را با کیفیتی بالا دارید، از محصولات ارائه شده در شهر پارتیشن دیدن کنید. قیمت پارتیشن شیشه ای در سایت شهرپارتیشن بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. برای کسب اطلاعات تکمیلی در رابطه با اینکه پارتیشن شیشه ای چیست می توانید به مقالات سایت شهرپارتیشن مراجعه کنید. اگر شما قصد خرید انواع پارتیشن از جمله پارتیشن شیشه ای کرکره دار، تک جداره، دوجداره، فریم لس و ... را با کیفیتی بالا دارید، از محصولات ارائه شده در شهر پارتیشن دیدن کنید. از این شیشه ها برای ساخت پارتیشن شیشه ای بانک، حمام و دستشویی، اتاقک های شیشه ای و به طور کلی طراحی داخل منزل با پارتیشن شیشه ای و ... استفاده  کرد. 

ضخامت پارتیشن شیشه ای

تعریف ضخامت پارتیشن شیشه ای چیست؟

شیشه ای مورد استفاده در پارتیشن دارای ارتفاع، عرض و عمق هستند که منظور از ضخامت همان عمق شیشه است. در برخی کشورها مانند ایالات متحده و کانادا استانداردهایی برای انتخاب ضخامت شیشه وجود دارد. در کشور خودمان هم می شود از دانش شرکت های معتبر در زمینه شیشه پارتیشن استفاده کرد. ضخامت شیشه به محل و کاربرد پارتیشن بستگی دارد. بطور مثال ضخامت پارتیشن شیشه ای مورد استفاده در دفتر کار، خانه یا باشگاه ورزشی متفاوت است. کارشناسان با توجه به نحوه تعامل افراد در آن محیط و دیگر درخواست های مشتری، بهینه ترین ضخامت شیشه را پیشنهاد می کنند تا در کنار ایمنی کمترین هزینه را پرداخت کنید. در صنعت شیشه و آینه برای بیان ضخامت شیشه‌ها از واحد اندازه‌ گیری میلی‌متر استفاده می‌شود. تمامی افرادی که در این زمینه مشغول به کار هستند، ضخامت شیشه ها را با واحد میلی متر اندازه گیری می کنند. شیشه های مورد استفاده در پارتیشن به صورت استاندارد 10، 15، 19 و 25 میلی متر ضخامت دارند. در این بین پرکاربرد ترین ضخامت برای پارتیشن شیشه‌ای، ۱۰ میلی متر است. این ضخامت در کنار ایمنی کافی برای بیشتر محیط ها، عایق صوتی مناسبی را هم فراهم می‌کند. ضخامت 10 میلی متر شیشه به علت مصرف مواد اولیه کمتر مقرون به صرفه است. وزن کم تر باعث کاهش هزینه های حمل و نقل و راحتی نصب آن هم می شود.

تعریف ضخامت پارتیشن شیشه ای چیست؟

چه چیزی باعث افزایش ضخامت پارتیشن شیشه ای می شود

همانطور که تا حالا متوجه شده اید پیشنهاد کارشناسان برای افزایش ضخامت پارتیشن شیشه ای به چندین عامل بستگی دارد. که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم:

  • مقاوم سازی: نکته اولی که کارشناسان به آن توجه می کنند ایجاد ایمنی کافی است. رعایت ایمنی باید در حدی باشد که هزینه آن مقرون به صرفه باشد، مثلا اگر ضخامت 10 میلیمتر در یک دفتر کار ایمنی کافی را تامین می کند، نیاز به استفاده از شیشه با ضخامت چند ده میلیمتری مورد استفاده در کنار زمین هاکی روی یخ نیست. ضخامت مورد استفاده به ابعاد شیشه مورد استفاده هم بستگی دارد، مثلا اگر شما درخواست شیشه ای با ابعاد 300 در 400 میلی متری یا ابعاد 100 در 200 میلی متر داشته باشید، باید برای ایجاد ایمنی کافی، ضخامت مورد نیاز را کارشناسان محاسبه کنند.
  • عایق بندی: نکته دیگری که باید به آن توجه کرد، عایق بندی محیط است. انتقال صدا از شیشه به عوامل متعددی همچون ضخامت و قطر شیشه و نوع اتصالات شیشه های پارتشن بستگی دارد و بر همین اساس هر چقدر ضخامت شیشه سکوریت بیشتر و اتصالات آن با کیفیت تر و نصب با دقت انجام شود، شیشه عایق بهتری در برابر نوسانات صوتی خواهد داشت. مسئله دیگر جلوگیری از هدر رفت انرژی است که ارتباط مستقیمی به جنس و ضخامت شیشه دارد و کارشناسان با بررسی محل قرار گیری پارتیشن نظر خود را در مورد ضخامت کافی اعلام می کنند.

پارتیشن های شیشه ای باعث ایجاد فضایی لوکس، شیک و جذاب می شود. که تاثیرات مثبتی را بر روحیه افراد حاضر در آن محیط می گذارد و شما دوست عزیز که علاقه مند به استفاده از آن هستید، می توانید با گرفتن مشاوره از کارشناسان مجرب شهر پارتیشن، این فرصت را داشته باشید که در کنار تقسیم بندی ساختمان خود، از مزیت های دیگر این نوع پارتیشن نیز استفاده کند و با انتخاب مناسب هزینه های خود را تا حد زیادی کاهش دهید. برای خرید و اطلاع از قیمت پارتیشن شیشه ای به وب سایت شهر پارتیشن مراجعه کنید. با شهر پارتیشن می توانید بهترین و با کیفیت ترین پارتیشن شیشه ای را بخرید.

 

دیدگاه‌ها  
سلام ببخشید پارتیشن شیشه ای برای گلخانه ام میخواستم. دوجداره باشه بهتره یا شیشه با ضخامت بیشتر انتخاب کنم؟
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول ضخامت پارتیشن شیشه ای

آیا ضخامت پارتیشن شیشه ای در افزایش عایق بندی فضا تاثیرگذار است؟
بله بدون شک شیشه هایی با ضخامت بالا عایق های بهتری هستند.
آیا می توان به جای پارتیشن شیشه ای دوجداره از پارتیشن شیشه ای با ضخامت بیشتر استفاده کرد؟
بله. برای کسب اطلاعات کامل تر می توانید با کارشناسان ما در شهرپارتیشن در ارتباط باشید. تنها کافی است با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.