مراحل اجرای پارتیشن شیشه ای

با توجه به گسترش رو به رشد استفاده از پارتیشن شیشه ای برای تفکیک و جداسازی فضا، بسیاری از متقاضیان تمایل به آشنایی با مراحل اجرای این سیستم در محیط مورد نظر خود دارند. پارتیشن های شیشه ای به شکل پارتیشن شیشه ای فریم لس، فریم دار و پارتیشن شیشه ای تک جداره، پارتیشن شیشه ای دوجداره و در بعضی شرایط چندجداره تولید و به فروش می رسند. شیشه های تک یا دوجداره ای که در ساخت پارتیشن های شیشه ای استفاده می شوند؛ عایق صدا هستند. البته میزان عایق صدا بودن به سبت ضخامت پارتیشن شیشه ای متفاوت است. یکی از انواع پارتیشن ها که به حفظ فضای شخصی کمک می کند پارتیشن آکوستیک شیشه ای است. 

به طور کلی برای اجرای پارتیشن شیشه ای باید گام های زیر پیگیری شود:

 • ثبت سفارش به صورت حضوری و یا غیر حضوری در شرکت مورد نظر
 • حضور کارشناس متخصص شرکت در محل و ارائه مشاوره به متقاضی و انجام نیازسنجی
 • اندازه گیری فضایی که برای نصب و اجرای پارتیشن در نظر گرفته شده است.
 • طراحی پارتیشن به صورت انحصاری و ترسیم نقشه های مورد نیاز
 • برآورد قیمت و ارائه پیش فاکتور به کارفرما
 • آغاز تولید در کارخانه پس از تائید متقاضی
 • اعزام گروه حرفه ای نصابان به محل جهت پیاده سازی و نصب المان های تولید شده
 • تکمیل نهایی پروژه
 • ارائه خدمات گارانتی و خدمات پس از فروش در صورت نیاز

مراحل اجرای پارتیشن شیشه ای

ساخت پارتیشن شیشه ای و اصول طراحی پارتیشن شیشه ای

تولید و ساخت پارتیشن شیشه ای تابع قوانین خاصی است که در صورت توجه کامل به آن ها نتایج مورد انتظار در بالاترین حد ممکن به دست می آیند. همچنین رعایت اصول، موجب افزایش طول عمر پارتیشن به دلیل سطح کیفی بالای تولیدات نهایی خواهد شد. برخی از مهم ترین اصولی که در طراحی پارتیشن لحاظ می شوند عبارتند از:

 • ارتفاع مناسب درب های طراحی شده باید حداکثر 3 متر باشد در غیر این صورت برای تأمین ایمنی کار، باید تعداد لولاهای در نظر گرفته شده بیشتر شود و درب ها نیز نیازمند سفارشی سازی با استفاده از متریال های تعیین شده خواهند بود.
 • عرض قطعات پارتیشن می تواند بین 0.2 متر تا 1.2 متغیر باشد. برای انتخاب ابعاد دقیق باید به طرح انتخابی و موقعیت محل مورد نظر برای نصب توجه شود. سایز راه پله و دیگر مسیرهایی که باید قطعات ساخته شده از میان آنها عبور داده شود، مؤلفه بسیار مهمی است که به هیچ عنوان نباید نادیده انگاشته شود.
 • مطابق استانداردهای موجود برای نصب درب ها، باید نقطه اتصال روی دیوار در نظر گرفته شود. در غیر این صورت و در مواقعی که امکان این کار وجود ندارد، باید چهارچوب هایی برای تعبیه درب ها در نظر گرفته شود که شیشه را از دو سمت احاطه کنند.
 • بلندترین طول مجاز برای طراحی قطعات پارتیشن 12 متر است و کمترین عرضی که برای شیشه های جانبی درب ها می توان لحاظ کرد، 0.2 متر است.
 • چنانچه در پروژه ای نیاز به نصب پارتیشن شیشه ای فریم لس باشد، ارتفاع شیشه نباید بیشتر از 3.3 متر شود.
 • در ساخت درب ها ارتفاع 2.14 متر استاندارد بوده و عرض درب ها می تواند 0.86 متر و یا 0.96 متر باشد.

روشن است که استفاده از نقشه های دوبعدی که مطابق با استانداردها و اصول باشند، می تواند راهکار مناسبی برای تقسیم بندی فضای در اختیار و ایجاد حداکثر کارایی در محیط گردد. پارتیشن شیشه ای مات از پارتیشن هایی است که فضای خصوصی برای محیط به وجود می آورد. قیمت پارتیشن شیشه ای در سایت شهرپارتیشن بسیار مناسب و مقرون به صرفه است، پس پارتیشن شیشه ای ارزان و با کیفیت را با کمک شهرپارتیشن داشته باشید.

ساخت پارتیشن شیشه ای و اصول طراحی پارتیشن شیشه ای

مراحل نصب پارتیشن شیشه ای

نصب پارتیشن آخرین مرحله از اجرای کار است و تخصص گروهی که برای این کار به محل اعزام می شوند می تواند تأثیر زیادی بر کیفیت کل پروژه داشته باشد. به طور کلی 5 مرحله برای نصب پارتیشن شیشه ای تعریف می شود که عبارتند از:

 • ایجاد کانال U برای نصب قطعات: برای اتصال پانل های شیشه ای تولید شده در کارخانه باید کانال های U شکلی در بخش بالایی و پایینی شیشه ایجاد شود. این کانال ها در 4 سایز مختلف در دسترس قرار دارند و ضخامت های هر کدام از آنها با دیگری تفاوت دارد. در این مرحله لازم است سوراخ هایی در کانال به وجود آید تا برای اتصال پانل به سقف، کف و دیواره های جانبی از آن ها بهره گرفته شود.
 • قرار دادن پانل ها در محل: بعد از قرار گیری پانل شیشه ای در محل اصلی خود، باید شیشه در کانال به وسیله پکرها تراز شود و از عمود بودن کامل شیشه ها اطمینان حاصل گردد.
 • نصب یراق آلات و دیگر اتصالات: پانل هایی که به صورت عمودی در محل مخصوص به خود قرار گرفتند با استفاده از لولاهایی چدنی به یکدیگر اتصال می یابند. لازم به ذکر است که برای برخی از پارتیشن ها در مرحله طراحی، فریم در نظر گرفته می شود.
 • نصب واشرهای لاستیکی در کانال U: برای ثابت کردن پانل ها در داخل کانال باید از واشرهایی از جنس لاستیک استفاده شود.
 • نصب درب ها: درب های شیشه ای تحت زاویه 180 درجه قابلیت حرکت دارند و می توان در هنگام نصب آنها را به سمت راست یا چپ تنظیم کرد. برای نصب درب ها باید حتماً صفحه ای روی کف در نظر گرفته شود.
دیدگاه‌ها  
سلام ببخشید مراحل اجرا چقد زمان میبره؟
به نقل از s.taheri:
سلام ببخشید مراحل اجرا چقد زمان میبره؟

سلام
به نسبت پروژه، طرح و سلیقه شما زمانبندی متفاوت خواهد بود با شماره ها تماس بگیرید و جزئیات پروژه را در اختیار کارشناسان ما قرار دهید تا مدت زمان تقریبی را در اختیار شما قرار دهند.
پارتیشن ها آماده هستن؟
به نقل از شهریاری:
پارتیشن ها آماده هستن؟

به طور کلی پارتیشن ها آماده هستند اما به نسبت پروژه شما در صورت نیاز پارتیشن جدید ساخته می شود.
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول اجرای پارتیشن شیشه ای

اجرای پارتیشن شیشه ای چند روز زمان می برد؟
مدت زمان اجرای پارتیشن شیشه ای به نسبت انتخاب شما، متراژ پروژه و نوع پارتیشن انتخابی و طراحی ای که مد نظر دارید متغیر خواهد بود. برای کسب اطلاعات دقیق با کارشناسان شهرپارتیشن در ارتباط باشید.
چگونه شرکت معتبری برای اجرای پارتیشن شیشه ای انتخاب کنیم؟
انتخاب یک مجموعه معتبر برای اجرای پارتیشن شیشه ای از اهمیت بسیاری برخوردار است. شما با بررسی سایت، محل شرکت، پروژه های قبلی هر مجموعه می توانید از اعتبار آن ها اطمینان حاصل کنید.