انواع پارتیشن شیشه ای

امروزه یکی از مواردی که در طراحی دکوراسیون مدرن بیشتر به چشم می‌خورد، نصب انواع پارتیشن شیشه‌ای است. از پارتیشن شیشه‌ای به‌منظور تقسیم فضا در محیط‌های کاری،فروشگاه‌ها و حتی داخل منازل استفاده می‌شود. به‌منظور اینکه بتوان محیط کاری یا منزل را به‌سرعت و کم‌هزینه‌تر جداسازی کرد، می‌توان از نصب پارتیشن شیشه‌ای استفاده کرد.
پارتیشن‌ شیشه‌ای در مقایسه با پارتیشن‌های دیگر، از محبوبیت بیشتری برخوردار است. دلیل آن این است که علاوه‌بر تقسیم فضاها، مانع ورود نور طبیعی به داخل محیط نمی‌شود و فضا را بزرگتر جلوه می‌دهد. با استفاده از پارتیشن افراد می‌توانند از کمترین فضا، بیشترین بهره را ببرند و از تمام فضاهای موجود در محیط خود استفاده نمایند.
اگر شما نیز قصد دارید برای محیط کار خود یا منزل، به جذاب‌ترین شکل، تقسیم فضا انجام دهید، توصیه می‌کنیم در مبحث پارتیشن شیشه‌ای شهر پارتیشن را همراهی نمایید تا بتوانید انتخابی آگاهانه و صحیح داشته باشید.

انواع پارتیشن شیشه ای

انواع پارتیشن شیشه‌ای

پارتیشن‌های شیشه‌ای در مدل‌های متفاوتی طراحی و تولید می‌شوند و هرکس با توجه به نوع استفاده خود، اقدام به انتخاب یکی از آن‌ها می‌کند. در ادامه مبحث به بررسی انواع پارتیشن شیشه‌ای می‌پردازیم.

  • پارتیشن شیشه ای فریم لس
    پارتیشن شیشه‌ای فریم‌لس

پارتیشن شیشه‌ای فریم‌لس اغلب در جاهایی کاربرد دارد که قصد دارند به‌ جای دیوار گچی، از شیشه استفاده کنند. استفاده از این نوع پارتیشن، فضای بسیار شیک و زیبایی در محیط ایجاد می‌کند و مساحت اتاق را بسیار وسیع‌تر و بزرگ‌تر از آنچه که هست، جلوه می‌دهد.
در پارتیشن فریم‌لس با وجود اینکه از شیشه سکوریت و نشکن استفاده می‌شود، اما می‌توان گفت این مدل نسبت به پارتیشن فریم‌دار، از استحکام و مقاومت نسبتا کمتری برخوردار است.

  • پارتیشن شیشه‌ای فریم آلومینیومی

پارتیشن شیشه‌ای فریم آلومینیومی

این نوع پارتیشن که اغلب برای جداسازی فضاهای اداری و یا بیمارستان‌ها استفاده می‌شود، از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. شیشه‌ای که در داخل فریم آلومینیومی به کار می‌رود، از نوع نشکن و ضدضربه است. همچنین پارتیشن شیشه‌ای فریم‌دار در برابر ضربه و خوردگی نیز دارای استحکام زیادی است.

  • پارتیشن شیشه‌ای تک‌جداره

پارتیشن شیشه‌ای تک‌جداره

پارتیشن شیشه‌ای تک‌جداره دارای قیمت مناسب‌تری نسبت به دوجداره است. در واقع می‌توان این نوع از پارتیشن را در دو شکل فریم‌لس و فریم‌دار مشاهده کرد. به این صورت که در حالت فریم‌لس آن، هیچ گونه آلومینیومی به شکل عمودی در کار وجود ندارد. اما در شکل فریم‌دار، می‌توان پروفیل آلومینیومی جهت نگهداری شیشه مشاهده کرد.

  • پارتیشن شیشه‌ای دوجداره

پارتیشن شیشه‌ای دوجداره

پارتیشن دوجداره که توسط اغلب طراحان دکوراسیون پیشنهاد می‌شود، دارای بیشترین حالت عایق صدا است. همچنین می‌توان میزان شفافیت شیشه‌های آن را به دلخواه تغییر داد و طرح لوگوی شرکت را روی آن ثبت کرد. این مدل نیز مانند تک‌جداره، به دو صورت فریم‌لس و فریم‌دار طراحی و تولید می‌شود و هر کس بنابر سلیقه و نیاز خود، یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کند.

پارتیشن شیشه ای مات، رنگی، ریلی، متحرک و... نیز از انواع پارتیشن شیشه ای هستند.

انواع پارتیشن شیشه‌ای

تفاوت‌های انواع پارتیشن شیشه‌ای

همانطور که در بالا ذکر کردیم، انواع پارتیشن شیشه‌ای ویژگی‌های خاص خود را دارند و همچنین دارای تفاوت‌هایی نیز هستند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌نماییم.

• در مدل فریم‌لس، هیچگونه آلومینیومی به شکل عمودی در قسمت شیشه پارتیشن مشاهده نمی‌شود ولی در نوع فریم‌دار که ترکیبی از آلومینیوم و شیشه است، از پروفیل‌های عمودی برای نگهداشتن شیشه استفاده می‌شود.

 پارتیشن فریم‌دار از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است و دارای عمر طولانی است. اما در نوع فریم‌لس به دلیل اینکه آلومینیوم به صورت عمودی در قسمت شیشه مشاهده نمی‌شود، از استحکام پارتیشن کاسته شده است.

• پارتیشن‌هایی که دوجداره هستند، بهترین حالت عایق صدا را در مقایسه با دیگر مدل‌ها دارا هستند، اما در تک‌جداره‌ها، بالطبع این مقدار کمتر است.

 تفاوت‌های انواع پارتیشن شیشه‌ای

درب‌هایی که در پارتیشن‌های شیشه‌ای به کار می‌روند، دارای دو نوع کشویی و لولایی هستند. تفاوت آن‌ها این است که در درب‌های لولایی امکان قفل کردن با دستگیره وجود دارد، اما در نوع کشویی آن این امکان طراحی نشده است.
 پارتیشن فریم‌دار دوجداره که کیفیت و استحکام آن بی‌نظیر است، در مقایسه با سایر مدل‌ها، از قیمت‌ بالاتری برخوردار است.

تفاوت‌های انواع پارتیشن شیشه‌ای

افرادی که تصمیم دارند، فضایی را در خانه یا محل کار خود تقسیم کنند، توصیه می‌شود از پارتیشن‌های شیشه‌ای استفاده کنند. نصب و اجرای پارتیشن شیشه‌ای به آن‌ها کمک می‌کند که با کمترین تخریب، سریع‌ترین زمان و همچنین با هزینه مناسب بتوانند به بهترین نحو این کار را انجام دهند.
امروزه به دلیل تقاضای زیادی که از سوی خریداران ایجاد شده است، طراحان و تولیدکنندگان اقدام به تولید انواع پارتیشن شیشه‌ای کرده‌اند که علاوه ‌بر سرعت و کیفیت در انجام کار، دارای قیمت مناسبی نیز می‌باشند.
پس با شهر پارتیشن همراه باشید تا مدرن ترین دکوراسیون را در محیط مورد نظر خود استفاده کنید. شهر پارتیشن اجرا کننده انواع پارتیشن شیشه ای مات، شفاف، تک جداره، دو جداره، فریم دار، فریم لس، مدولار، متحرک، ریلی و... است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و اجرای پارتیشن شیشه ای مدنظر خود با کارشناسان شهرپارتیشن تماس بگیرید.

دیدگاه‌ها  
اگر بخواهیم یک بخش از خانه را با پارتیشن شیشه ای برای کتابخانه آماده کنیم تک جداره بهتره یا دوجداره؟
به نقل از شیما نظری:
اگر بخواهیم یک بخش از خانه را با پارتیشن شیشه ای برای کتابخانه آماده کنیم تک جداره بهتره یا دوجداره؟

سلام خانم نظری
بسته به سلیقه و نیاز خود شما داره
ولی در صورتی که نیاز داشته باشید عایق صدا باشه دوجداره بیشتر از تک جداره عایق صدا است.
ما برای پروژه ساختمان هامون با شرکت شما کار کردیم و خیلی راضی بودیم
ممنونم
به نقل از مرتضی جعفری:
ما برای پروژه ساختمان هامون با شرکت شما کار کردیم و خیلی راضی بودیم
ممنونم

سلام جناب جعفری عزیز
رضایت شما باعث خوشحالی ماست
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول انواع پارتیشن شیشه‌ای

انواع پارتیشن شیشه‌ای موجود در بازار چگونه هستند؟
برای ذکر انواع پارتیشن شیشه‌ای می توانیم به پارتیشن هایی همچون پارتیشن شیشه ای فریم لس، پارتیشن شیشه ای فریم دار، پارتیشن شیشه ای تک جداره، پارتیشن شیشه ای دو جداره، پارتیشن شیشه ای مات، پارتیشن شیشه ای متحرک و... اشاره کرد.
انواع پارتیشن شیشه‌ای با چه قیمتی عرضه می شوند؟
انواع پارتیشن شیشه‌ای با توجه به نوع پارتیشن شیشه ای، میزان سختی کار، مساحت مورد نیاز، نوع و جنس یراق آلات در آن، حمل و نقل، نرخ دلار و ارز و ... بستگی دارد.