داستان ما با پونه مدیا، داستانی قدیمی است که سال‌ها پیش از به وجود آمدن شهر پارتیشن شروع شده بود. شهر پارتیشن، فرزند نوپای گروه تولیدی - صنعتی آریا ساز و کار است. اما چه شد که تصمیم گرفتیم پارتیشن شیشه‌ای را از کسب‌وکار شیشه‌های ساختمانی جدا کنیم؟ این داستانی است که قرار است برای‎‌تان تعریف کنیم.

طراحی سایت شهر پارتیشن

گروه تولیدی صنعتی آریا ساز و کار سال‌ها بود که در زمینه تهیه و فروش انواع شیشه‌های ساختمانی کار می کرد و خدمات و محصولات مرتبط با پارتیشن شیشه‌ای را هم ارائه می‌داد. با این حال می‌دیدیم کسب و کار پارتیشن شیشه ای، زمینه‌ای بسیار تخصصی است که رقبا به صورت متمرکز به آن می‌پرداختند. این بود که تصمیم گرفتیم که پارتیشن شیشه‌ای را از سایر شیشه‌های ساختمانی جدا کنیم و به صورت تخصصی به آن بپردازیم.

برای این که بهترین شرکت طراحی سایت را پیدا کنیم، کار سختی نداشتیم. ما سال‌ها بود که پونه مدیا را می‌شناختیم ومی‌دانستیم که تجربۀ خوب‌مان با این تیم خلاق، می‌تواند خیلی زود کسب و کار جدید ما را روی دور بیندازد. مدیران و کارشناسان پونه مدیا مثل ما معتقد بودند که کسب و کار پارتیشن شیشه‌ای، قابلیت نیچ مارکتینگ را دارد و قول دادند که پروژه در زمانی کوتاه به نتیجه دلخواه می‌رسد.قدم اول برای اجرایی کردن این ایده، طراحی سایت حرفه‌ای و استاندارد بود. باید دست به کار می‌شدیم و سایت را در زودترین زمان ممکن می‌ساختیم. 

آن‌چه پونه مدیا را از شرکت‌های دیگر متمایز می‌کرد، تفاوت دیدگاه‌شان از همان اول کار، یعنی زمانی بود که سایت ساز و کار، شروع به فعالیت کرد. کارشناسان پونه مدیا همه‌چیز را ساده می‌دیدند و ساده تحلیل می‌کردند. پیشنهاد آن‌ها راه‌اندازی یک سایت ساده و اضافه کردن مشتقات و امکانات بیشتر به آن در طول زمان بود. این دیدگاه مینیمال و ساده، تحلیل را برای ما آسان می‌کرد و ابهامات را از بین می‌برد. تصمیم ما قطعی بود. پونه مدیا می‌توانست شریک تجاری ما در این راه باشد.

در اولین مرحله لوگو و هویت بصری سایت شهر پارتیشن، بر اساس تمرکز کسب و کار ما (پارتیشن شیشه‌ای) طراحی شد. یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید می‌کردیم، رایزنی درمورد نیازهای یک سایت معتبر در حوزۀ پارتیشن شیشه‌ای، خرید دامنه، طراحی ابتدایی و ساخت هستۀ مرکزی بود. هم‌زمان متخصص سئو و R&D پونه مدیا دست به کار شدند تا با همکاری ما، به درک درستی از بازار کار پارتیشن‌های شیشه‌ای در ایران و نیازهای آن برسند. همکاری میان ما، تیم فنی و گروه تحقیق و توسعۀ پونه مدیا، مسیر را پیش می‌برد. مسیر سختی بود، اما ما ایمان داشتیم که این راه پرچالش به مقصدی دلپذیر ختم می‌شود. تصمیم گرفتیم که به مهندسان پونه مدیا اعتماد کنیم؛ اعتمادی که باعث می‌شد تا در هر مرحله دست آن‌ها برای پیش رفتن و خلاقیت به خرج دادن در طراحی سایت باز باشد.

بعد از گذشتن یک ماه از شروع کار، سایت شهر پارتیشن بالا آمد و از همان روز تیم دیجیتال مارکتینگ پونه مدیا کار بازاریابی، برندینگ و سئو شهر پارتیشن را شروع کردند تا این سایت در مدت زمانی کوتاه پس از آغاز به کارش، به یکی از بهترین منابع اطلاعاتی و فروشگاه‌های پارتیشن شیشه‌ای در میان رقبا تبدیل شود.

طراحی سایت شهر پارتیشن

 

طراحی سایت فروشگاهی یا سایت معمولی؛ مسئله این است!

فروشگاهی بودن یک سایت، امکانات زیادی را برای آن فراهم می‌کند و این مسئله که شهر پارتیشن به فروشگاه اینترنتی نیاز دارد یا خیر، یکی از اولین مسائلی بود که در جلسات نیازسنجی ما با پونه مدیا مورد بحث بود. علیرغم امکانات و ویژگی‌های بی‌شمار سایت فروشگاهی، کسب و کار ما در قالب چنین سایتی نمی‌گنجید. پارتیشن‌های شیشه‌ای ابعاد، اندازه‌ها و جزئیات خاصی دارند که باید به صورت ویژه برای هر پروژه ساخته شوند. درواقع پارتیشن شیشه ای محصولی مشخص و از پیش ساخته شده نیست که بتوان آن را روی سایت گذاشت تا مشتری با یک کلیک بتواند آن را به سبد خرید اضافه کند.

تصمیم بر این شد تا سایت معمولی طراحی کنیم که اطلاعات جامعی را با تمرکز بر پارتیشن شیشه‌ای ارائه کند و مشتریان بتوانند از طریق تماس با شرکت، سفارش خود را ثبت کنند.

سئو سایت شهر پارتیشن

طراحی سایت در کنار سئو حرفه‌ای است که معنا پیدا می‌کند. بهترین طراحی سایت را هم که داشته باشید، بدون سئو دیده نمی‌شوید.

بهمن ماه 1400 بود که سایت شهر پارتیشن سر و شکل گرفته بود و به صورت استاندارد کار می‌کرد. حالا وقت آن بود تا از این اثر هنری رونمایی کنیم و آن را به نمایش عمومی بگذاریم. بلافاصله پس از اتمام طراحی سایت، پروژۀ سئو  شهر پارتیشن را بعد از مشاوره سئو با پونه مدیا آغاز کردیم.

به پشتوانۀ تجربۀ چندین و چند سالۀ پونه مدیا و تلاش شبانه‌روزی متخصصان سئو این شرکت، امروز شهر پارتیشن با مهم ترین کلیدواژه‌های پارتیشن شیشه ای در صدر نتایج برتر گوگل قرار دارد. کافی است در اینترنت سرچ کنید تا ببینید که تجارت ما چقدر پررقابت است و حضور شهر پارتیشن در صدر لیست برترین‌های این صنعت، گویای کیفیت کار ما به‌عنوان تولیدکنندۀ پارتیشن‌های شیشه‌ای و تبحر تیم پونه مدیا در سئو است.

 سئو سایت شهر پارتیشن

متخصصان سئو داخلی پونه مدیا از بهینه‌سازی تمام صفحات گرفته تا لینک‌سازی داخلی و خارجی و اصلاح متن و ساختارهای محتوایی، همه را برای شهر پارتیشن انجام دادند. در کنار آن برنامه‌نویس‌های این شرکت هم سایت را از نظر سئو فنی بررسی می‌کردند تا از نظر سرعت بارگذاری و ساختار کدها در بهینه‌ترین شکل ممکن باشد؛ فرایندی که تا امروز به طور مستمر ادامه دارد. مداومت و اعتماد دوطرفه میان ما پونه مدیا، باعث شده است تا شهر پارتیشن به عنوان یکی از پربازدیدترین سایت‌های پارتیشن شیشه‌ای در ایران شناخته شود.

این مسیر پرفرازونشیب و البته شیرین تا همین امروز هم ادامه دارد. ما امیدواریم که با اتکا به قدرت تیم حرفه‌ای شهر پارتیشن و در کنار متخصصان خلاق پونه مدیا، بهترین خدمات را به مشتریان عزیز ارائه کنیم و الگویی باشیم برای همکاران جوانی که قصد دارند به بازار اینترنتی فروش پارتیشن شیشه‌ای وارد شوند.