طول عمر پارتیشن شیشه ای چقدر است

پارتیشن شیشه ای امروزه پرطرفدارترین نوع پارتیشن بندی در محیط های تجاری و اداری است. این حجم از محبوبیت هم به دلیل استحکام بالا و زیبایی ظاهری بسیار عالی این پارتیشن بندی است. پارتیشن بندی های شیشه ای در انواع تک جداره و دو جداره قابل نصب و اجرا هستند، که هر کدام از آن ها خصوصیات منحصر به فرد خود را دارند. در کل شیشه سکوریت که به منظور پارتیشن بندی مورد استفاده قرار می گیرد، در مقابل ضربه مقاومت به نسبت خوبی دارد و به سادگی فرو نمی ‌ریزد. به همین جهت نیز طول عمر پارتیشن شیشه ای در صورت مراقبت و محافظت از آن نسبتا خوب بوده و مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. پارتیشن های شیشه ای به شکل پارتیشن شیشه ای تک جداره، پارتیشن شیشه ای دوجداره و در بعضی شرایط چندجداره تولید و به فروش می رسند. برای فضاهای اداری و منزل استفاده از پارتیشن شیشه ای طرح دار یک گزینه بسیار مناسب و پرطرفدار است. ما در ادامه این مطلب سعی کرده ایم که به مقایسه طول عمر دو پارتیشن محبوب و پرطرفدار یعنی پارتیشن شیشه ای و چوبی نیز بپردازیم. برای کسب اطلاعات تکمیلی در رابطه با پارتیشن های شیشه ای همچون پروفیل پارتیشن شیشه ای و همچنین اطلاع از قیمت دیوار شیشه ای ویلا می توانید با کارشناسان شهرپارتیشن در ارتباط باشید. 

طول عمر پارتیشن شیشه ای چقدر است

طول عمر پارتیشن شیشه ای بیشتر است یا پارتیشن چوبی

سوالی که همیشه ذهن افراد متقاصی پارتیشن بندی را به خود مشغول کرده است این است که؛ طول عمر کدام پارتیشن بیشتر است و کدام یک کارایی و دوام بیشتری دارد؟ در جواب به این سوال بهتر است اول انواع پارتیشن های پرطرفدار از جمله پارتیشن بندی چوبی و شیشه ای را مورد بررسی قرار بدهیم، و سپس در مورد طول عمر و کارایی آن ها صحبت کنیم:

  1. پارتیشن چوبی: پارتیشن چوبی به دلیل استفاده از چوب با کیفیت دارای مقاومت بسیار زیادی در برابر ضربه است. قطعا مقاومت این پارتیشن ها در برابر آسیب و ضربه بالاتر از شیشه های سکوریت و پارتیشن شیشه ای است. اما از لحاظ دیگری دچار ضعف هستند. به عنوان مثال شیشه سکوریت به راحتی قابل شستشو بوده و در محیط های مرطوب و شرجی نیز گزینه ای ایده آل به شمار می آید. در صورتی که پارتیشن چوبی در شهرهای شرجی، محیط های مرطوب و جایی که رطوبت هوا بالا است اصلا گزینه مناسبی نیست و به مرور زمان خراب می شود. از طرفی این نوع پارتیشن ها قابل شستشو نیستند و نمی توان به کرات آن ها را شست و شو داد و دستمال کشی نمود. یکی دیگر از معایب پارتیشن چوبی این است که قابلیت گذر نور را ندارد؛ و هنگامی که شما یک محیط و یا یک ناحیه را با استفاده از پارتیشن چوبی محدود و پارتیشن بندی می کنید، نور رسانی به آن مکان نیز محدود می شود. مگر این که منبع نوری دیگری همچون وجود یک پنجره، نور داخلی آن را تامین نماید. اما پارتیشن های شیشه ای از این عیب مستثنی هستند و به راحتی نور را عبور میدهند.
  2. پارتیشن شیشه ای: همانطور که قبلا هم گفتیم مقاومت پارتیشن شیشه ای در برابر ضربه کمتر از پارتیشن چوبی است. اما مزیت های بسیار زیاد دیگری نیز دارد که آن را به یک پارتیشن محبوب تبدیل نموده است. در صورتی که شما قصد پارتیشن بندی اداره و یا محیط کار خود را داشتید، به راحتی می توانید با توجه به هزینه و با توجه به نوع محیط کاری خود یکی از این دو مدل را انتخاب کنید. اما در صورتی که نیاز به دید همه جانبه در اداره و محل کار خود داشتید، پارتیشن شیشه ای گزینه مناسب تری برای شما به شمار می ‌آید. از طرفی پارتیشن شیشه ای در دو نوع مات و شفاف وجود دارد و کسانی که قصد حفظ حریم خصوصی را دارند به راحتی می توانند از نوع مات شیشه استفاده کنند. در هر صورت نمی توان در بین این دو نوع پارتیشن بندی گزینه ای را به عنوان مقاوم ترین گزینه انتخاب نمود. زیرا پارتیشن چوبی در مقابل ضربه مقاومت بیشتری دارد و پارتیشن شیشه ای در برابر رطوبت، آب و شستشو مقاوم است. لذا این شما هستید که باید با توجه به مکان خود و نوع محیط خود نوع پارتیشن بندی مناسب را انتخاب نمایید. در این زمینه نیز کارشناسان فروش ما آماده ارائه راهنمایی های کامل به شما در زمینه خرید نوع پارتیشن متناسب با محیط کار و اداره شما هستند. در صورتی که قصد دریافت مشاوره های بیشتر را دارید می توانید از طریق لینک های ارتباطی با کارشناسان فروش ما در تماس باشید تا شما را به صورت کامل در این زمینه راهنمایی کنند. انواع پارتیشن شیشه ای طرح دار را می توانید در شهر پارتیشن مشاهده کنید. 
نوشتن دیدگاه