پارتیشن شیشه ای دوجداره چیست؟

در سال‌های اخیر پارتیشن شیشه‌ای نقش موثری در تفکیک فضاهای اداری، تجاری و پزشکی ایفا کرده است و به عنوان یکی از مدرن‌ترین روش‌های جداسازی فضاها در طراحی داخلی شناخته می‌شود. برای فضاهای اداری و منزل استفاده از پارتیشن شیشه ای طرح دار یک گزینه بسیار مناسب و پرطرفدار است. شیشه فضا را منعطف می‌کند و باعث افزایش بهداشت و حس تمیزی محیط می‌شود. شیشه های تک یا دوجداره ای که در ساخت پارتیشن های شیشه ای استفاده می شوند؛ عایق صدا هستند. البته میزان عایق صدا بودن به سبت ضخامت پارتیشن شیشه ای متفاوت است. با وجود شیشه امکان انتشار نور طبیعی را برای تمامی نقاط فراهم است. پارتیشن شیشه ای در دو مدل تک جداره و دوجداره با رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی تولید می‌شود. پارتشین شیشه‌ای تک جداره به عنوان جدا کننده فضا در محیط‌های بزرگ بکار می‌رود. پارتیشن شیشه‌ای دوجداره برای فضاهایی پیشنهاد می‌شود که در آن صدا و نویز شدت بالایی دارد. این نوع پارتیشن علاوه بر این‌که در کاهش صدا تاثیر قابل توجهی می‌گذارد، با جلوگیری از اتلاف گرما نقش مهمی در کاهش هزینه‌های مصرفی ایفا می‌کند. در این نوع پارتیشن، فضای داخل بین دو شیشه توسط گاز آرگون پر می‌شود و همین گاز مانع از ورود و خروج سر و صدا و گرمای محیط می‌شود. پارتیشن شیشه‌ای دوجداره همانند هر نوع پارتشین دیگری در انواع فریم‌دار و بدون فریم تولید و نصب می‌شود. پارتیشن های شیشه ای به شکل پارتیشن شیشه ای فریم لس، فریم دار، پارتیشن شیشه ای تک جداره، پارتیشن شیشه ای دوجداره و در بعضی شرایط چندجداره تولید و به فروش می رسند. انواع پارتیشن شیشه ای متحرک، رنگی و ساده برای آپارتمان ها، سالن های کنفرانس، ساختمان های اداری و تجاری، سالن های آرایشی، استودیو های عکاسی و همچنین پارتیشن کشویی شیشه ای و کانکس شیشه ای وجود دارد. لیست قیمت پارتیشن شیشه ای را از کارشناسان شهرپارتیشن بخواهید. می توانید تنها با یک تماس جواب تمام سوالات خود را دریافت کنید. 

پارتیشن شیشه ای دوجداره چیست؟


نصب انواع پارتیشن دوجداره شیشه ای

باتوجه به این موضوع که کیفیت و نحوه نصب انواع پارتیشن دوجداره شیشه‌ای بر عمر مفید پارتیشن تأثیر می‌گذارد، توصیه می‌شود نصب انواع پارتیشن دوجداره شیشه ای را به متخصصان این حرفه واگذار کنید و از سفارش به شرکت‌های ناآشنا و نامعتبر خودداری کنید. با وجود این‌که نصب و راه‌اندازی انواع پارتیشن ساده به نظر می‌رسد، یک اشتباه کوچک در فرایند نصب می‌تواند مشکلات جدی برای پارتیشن ایجاد کند. نصب انواع پارتیشن دوجداره شیشه ای در پنج مرحله انجام می‌پذیرد:

  1. ایجاد کانال U شکل: این قطعه که به شکل U است برای نگه داشتن شیشه‌ بکار می رود. در مرحله اول این کانال در قسمت پایینی و بالایی شیشه نصب و تنظیم می‌شود. به طور کلی، ضخامت کانال U بر اساس پنل شیشه‌ای انتخاب می‌شود. پس از انتخاب ضخامت مناسب، کانال U به سقف، کف و دیوارها پیچ می‌شود.
  2. نصب پنل شیشه‌ای: پس از این‌که کانال U با دقت بالا نصب شد، نوبت به نصب پنل شیشه‌ای می‌رسد. در هنگام نصب شیشه‌های دوجداره لازم است از نحوه اتصال شیشه و کانال اطمینان حاصل شود.
  3. یراق و اتصلات پارتیشن شیشه ای دوجداره: پس از این‌که پنل شیشه‌ای در جای خود ثابت شد، باید پنل‌های شیشه‌ها را توسط لولاهای چدنی به یکدیگر متصل کرد. در پارتیشن‌های شیشه‌ای دوجداره فریم دار یک قاب نیز به در این مرحله اضافه می‌شود که باید با دقت بالا به شیشه متصل شود.
  4. واشرهای پلاستیکی در پارتیشن شیشه‌ای: پس از قرارگیری پنل‌های شیشه ای در جای خود، لازم است این پنل‌ها یک بار دیگر به صورت عمودی به یکدیگر متصل شوند. در این مرحله برای ثابت نگاه داشتن پنل‌های شیشه‌ای در کانال U یک واشر پلاستیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این واشر در دو طرف شیشه و داخل کانال U شکل با فشار قرار می‌گیرد و مانع از تکان خوردن پنل های شیشه‌ای می‌شود.
  5. درهای شیشه‌ای لولایی در پارتیشن شیشه‌ای دوجداره: به طور کلی درهای شیشه‌ای این نوع پارتیشن‌ها به صورت ۱۸۰ درجه و البته متقارن باز می‌شوند، در نتیجه جهت باز و بسته شدن درها به سمت راست و چپ قابل انتخاب و قابل تغییر است. برای این کار یک صفحه کف توسط پیچ و مهره ثابت می‌شود و پس از آن نقطه محوری کانال U شکل به صورت مستقیم بر روی آن صفحه قرار می‌گیرد. پس از این کار درهای پارتیشن به سمت نقطه محوری خم شده و پیچ قفل به سمت بیرون و به سمت پایین کانال U چرخانده می‌شود. پس از قرارگیری نقطه چرخش دایره‌ای شکل در سوراخ داریره پیچ‌ها محکم می‌شوند و درها قابلیت باز و بسته شدن پیدا می‌کنند.

نصب انواع پارتیشن دوجداره شیشه ای


شکست صدای محیط با پارتیشن شیشه ای دوجداره
یکی از مهم‌ترین دلایل سرمایه‌گذاری در نصب انواع پارتیشن شیشه‌ای کاهش صدای محیط و ایجاد یک محیط کاری آرام و ساکت است. با وجود این‌که پارتیشن‌های موجود در بازار ادعای کاهش صدا ندارند، پارتیشن‌های شیشه‌ای دوجداره به دلیل شکست صدا محیط می‌توانند نقش مهمی در کاهش سر و صدای دفاتر خصوصی و حتی اداره‌ها ایفا کنند. هرچه پارتیشن‌های ذکر شده از مواد اولیه باکیفیت‌تری ساخته شوند و با دقت بالاتری نصب گردند، میزان کاهش صدا افزایش پیدا می‌کند. شهرپارتیشن به عنوان یکی از متخصصان تولید و نصب انواع پارتیشن‌های دوجداره توانسته است سفارشات مشتری‌های عزیز خود را در کمترین زمان ممکن به اتمام رساند. برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص خرید انواع پارتیشن چون پارتیشن شیشه ای دو جداره و استعلام قیمت، همین امروز با ما تماس حاصل بگیرید.

نوشتن دیدگاه